قوطی چسب

صنایع قوطی‌سازی رادین

قوطی‌ چسب به دلیل  کاربرد گسترده‌ای که در صنایع مختلف دارد دارای تنوع زیادی است. این تنوع‌ها عموما به خاطر تغیر در ابعاد و اندازه‌ی قوطی است. این تفاوت‌ها می‌تواند به خاطر نوع درب قوطی نیز باشد. در قوطی های مواد صنعتی و شیمیایی عموما از درب‌های محکم و سفت استفاده می‌شود که می‌توان به انواع درب فشاری، درب و حلقه، درب تلسکوپی، درب سوراخ‌دار و  درب ساده اشاره کرد.

قطر : 165 میلی متر

ارتفاع : 185 میلی متر

وزن قوطی چسب

وزن قوطی فلزی مواد صنعتی و شیمیایی به نسبت ابعاد آن متغیر است. اوزان 100، 250، 500 گرمی، یک کیلویی و 5 کیلویی رایج ترین انواع قوطی به شمار می آیند.

قیمت قوطی چسب بنا به ابعاد آن متفاوت است. از جمله موارد تعین کننده‌ی قیمت قوطی  قیمت ورق مورد استفاده در آن است. نوع درب و کیفیت ساخت این قوطی در قیمت آن به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد. از دیگر موارد تعین کننده قیمت قوطی  می‌توان به چاپ دار بودن یا نبودن آن اشاره کرد. قوطی‌های چسب بنا به نوع چاپ دارای تفاوت‌هایی در قیمت هستند.

قوطی چسب

قوطی‌ چسب به خاطر  کاربردی که دارد دارای تنوع زیادی است. این تنوع‌ها عموما به خاطر تغیر در ابعاد و اندازه‌ی قوطی است. این تفاوت‌ها می‌تواند به خاطر نوع درب قوطی نیز باشد. در این قوطیعموما از درب‌های محکم و سفت استفاده می‌شود که می‌توان به انواع درب فشاری، درب و حلقه، درب تلسکوپی، درب سوراخ‌دار و  درب ساده اشاره کرد. دلیل استفاده از این نوع درب‌ها برای جلوگیری از فاسد شدن چسب و خارج نشدن محصول از درون قوطی است.

درز قوطی چسب باید کاملا جوش خورده باشد. در صورتی که درز قوطی به خوبی جوش نخورده باشد باعث خراب چسب و نشت چسب به بیرون می‌شود. قوطی مواد شیمیایی از ورق‌های قلع‌اندود با ضخامت‌های 0.21 تا 0.29 تهیه می‌شود. این ضخامت‌ها بنا به ابعاد این گونه قوطی ها متفاوت است.

قیمت قوطی چسب

قیمت قوطی چسب بنا به ابعاد آن متفاوت است. از جمله موارد تعین کننده‌ی قیمت قوطی چسب قیمت ورق مورد استفاده در آن است. ورق مورد استفاده در تهیه قوطی‌های بسته‌بندی محصولات شیمیایی بایدد ارای کیفیت حداکثری باشند. کیفیت ورق اگر مرغوب نباشد قوطی بعد از پر شدن توسط محصول ممکن است دچار تغیر حالت شود. این تغیر حالت موجب خارج شدن محصول از درون قوطی شده. این امر از مهم‌ترین دلایل برای استفاده از بهترین جنس ورق قلع اندود با ضخامت کافی می‌باشد. از عوامل تعین کننده ی قیمت می‌توان به ضخامت ورق اشاره کرد. ضخامت ورق که در کارگاه‌های تولید قوطی صنعتی استفاده می‌شود عموما بین 0.19 الی 0.21 می‌باشد.

نوع درب نیز عوامل تاثیر گزار در قیمت قوطی فلزی می‌باشد. درب مورد استفاده در قوطی فلزی عموما از انواع درب‌و‌حلقه ، درب تلسکوپی، پیچی و فشاری از داخل می‌باشند. درب قوطی اگر کیفیت کافی را نداشته باشد موجب می‌شود تا محصول از درون قوطی خارج شود. و کیفیت ساخت این قوطی از دیگر عوامل مهم در قیمت آن می‌باشد. قوطی‌های مورد استفاده در امر  بسته‌بندی چسب باید دارای کیفیت ساخت خوبی باشند.

کیفیت ساخت در قیمت و بعد از آن در خرید و فروش قوطی فلزی تاثیر دارد. از دیگر موارد تاثیر گزار در قیمت قوطی فلزی می‌توان به نوع چاپدار بودن و یا خام بودن قوطی فلزی اشاره کرد. قوطی‌های چسب عموما دارای چاپ اختصاصی شرکت‌های مختلف می باشند. قیمت قوطی های چاپدار عموما از همان قوطی بدون چاپ بیشتر است. این اختلاف بیشتر بر اساس تیراژ تفاوت ایجاد می‌کند. تیراژ قوطی‌های خام عموما بسیار از قوطی‌های چاپدار کمتر است.

خرید قوطی فلزی شیمیایی

خرید قوطی فلزی شیمیایی باید بر اساس نیاز مشتری صورت گیرد. به طور کلی قوطی‌های غیر غذایی از جمله موارد صنعتی وشیمیایی دارای تنوع بسیاری هستند. این تنوع موجب شده تا شرکت‌های مختلف بنا به نیاز خود قوطی مد نظرشان را تهیه کنند.  به صورت اصلی ترین مورد که باید برسی شود میزان چسبی است که می‌خواهد بسته‌بندی شود. از دیگر موارد که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد کیفیت، جنس و ضخامت ورق می‌باشد. ورق بی کیفیت موجب تغیر شکل قوطی و ایجاد ضرر و زیان به تولید کننده می‌شود. از مواردی که در هنگام خرید قوطی باید به آن توجه کرد کیفیت ورق آن است. ورق قوطی بسته ‌بندی محصولات صنعتی وشیمیایی باید دارای ضخامت کافی باشد تا در هنگام تولید و بعد از آن در هنگام حمل و نقل و دربندی و استفاده قوطی، قوطی دچار تغیر حالت نشود و خراب نشود.

از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید قوطی فلزی شیمیایی چسب به آن توجه کرد نوع درب آن است. نوع درب‌های مورد استفاده در قوطی متنوع است. این تنوع باعث می‌شود تا خریدار در هنگام خرید قوطی به راحت بتواند سلایق خود را وارد کار کند.

تولید قوطی  شیمیایی

تولید قوطی شیمیایی باید زیر نظر افراد کاردان و کاربلد صورت گیرد. علت آن این است که اگر  قوطی محصولات صنعتی و شیمیایی دارای کیفیت مکفی نباشنتد بعد از پر شدن توسط محصول مورد نظر ، محصول فاسد شده و خراب می‌شود. محل جوش خوردن و یا منگنه شدن دولبه‌ی قوطی فلزی نباید سوراخ باشد. اگر محل جوش خوردن دارای درزی بررای عبور مواد باشد. محصول از داخل قوطی خارج می شود. اگر دارای نقاط ریزی نیز باشد ممکن است با عبور‌ومبور هوا به داخل قوطی محصول درونی آن خراب شود. همین موضوع موجب آن شده است که قوطی ها قبل از ارسال به کارخانه‌ی تولید محصول تست نشت شوند.