• قوطی عسل صنایع قوطی سازی رادین

قوطی فلزی عسل

صنایع قوطی‌سازی رادین

‌قوطی عسل یکی از متنوع‌ترین نوع قوطی های فانتزی است. این دسته از قوطی های فلزی به علت ماهیت عسل نیاز به لاک غذایی ندارد. این قوطی‌ها از ورق‌های قلع اندود تشکیل می‌شوند. ضخامت ورق این نوع قوطی عموما بین 0.19 تا 0.25 است. قوطی بسته‌بندی عسل در ابعاد مختلفی در کشور تولید می‌شوند.

ابعاد قوطی عسل

ابعاد این نوع قوطی های فلزی کاملا متفاوت است و نسبت به نیاز و خواسته‌ی مشتری و بازار تعین می‌شود.

ابعاد گرد قوطی فلزی از ارتفاع 30 میلی‌متری تا 15 میلی‌متر متفاوت است

قطر دهانه‌ی ای نوع قوطی‌ها نیز بین 73 تا 120 میلی‌متر است

وزن قوطی مورد استفاده در امر بسته بندی عسل نسبت به میزان حجم و ابعاد ظرف تعین می‌شود. قوطی های مورد استفاده در امر بسته بندی محصولاتی همچون عسل عموما از وزنی بین 50 الی 500 گرمی بهره می برند.

قیمت قوطی عسل به عواملی همچون ابعاد و اندازه‌ی قوطی، طرح قوطی فلزی، چاپ روی بدنه‌، درب قوطی و ورق مورد استفاده بستگی دارد. از عواملی که کاملا بر روی قیمت قوطی فلزی تاثیر می‌گزارد ابعاد و اندازه‌ی قوطی است. قوطی هرچه میزان ورق بیشتری برای تولید نیاز داشته باشد هزینه‌ی خود قوطی نیز زیاد می شود.

قوطی فلزی عسل

‌قوطی فلزی عسل یکی از متنوع‌ترین نوع قوطی های فانتزی است. این نوع قوطی به علت ماهیت عسل نیاز به لاک غذایی ندارد. این قوطی‌ها از ورق‌های قلع اندود تشکیل می‌شوند. ضخامت ورق این نوع قوطی عموما بین 0.19 تا 0.25 است. قوطی بسته‌بندی محصولی همچون عسل در ابعاد مختلفی در کشور تولید می‌شوند. مصنوعات فلزی بسته‌بندی عسل باید به خوبی از درز جوش بخورند. در صورتی که دو لبه‌ی قوطی به خوبی جوش نخورد باشد باعث خراب شدن محصول و یا خارج شدن محصول از درون قوطی می‌شود.

قوطی فلزی باید از بهترین نوع ورق و حداکثر کیفیت ساخت بهره‌مند باشد. کیفیت ساخت در قوطی‌های مورد استفاده در بسته بندی عسل طبیعی از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر در قوطی بسته‌بندی محصولی همچون عسل طبیعی از ورق با کیفیت استفاده نشود و یا از ورقی با ضخامت کم استفاده شود موجم می‌شود قوطی در هنگام دربندی و یا در هنگام حمل و نقل دچار مشکل شود.

در این قوطی عموما از درب‌های فشاری، پیچی، ساده و آسان‌بازشو استفاده می‌شود. استفاده از هرکدام از این نوع درب‌ها منوط به سلیقه‌ی خریدار سیاست‌ها شرکت نسبت به بازار است. بسته بندی فلزی یکی از راج‌ترین نوع فروش عسل در کشور به‌شمار می‌رود. چاپ روی بدنه‌ی قوطی یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌رود. چاپ روی بدنه در ف6روش محصول تاثیر حداکثری و مستقیمی دارد. اگر قوطی‌ها از کیفیت چاپ بالا  برخوردار نباشند بعد از بسته‌بندی شرکت در فروش قوطی‌ها به مشکل بر می خورد. چاپ قوطی‌ عسل  تماما با سلیقه و نظر مشتری است.

قیمت قوطی فلزی عسل

قیمت قوطی فلزی عسل به عواملی همچون ابعاد و اندازه‌ی قوطی، طرح قوطی فلزی، چاپ روی بدنه‌، درب قوطی و ورق مورد استفاده بستگی دارد. از عواملی که کاملا بر روی قیمت قوطی فلزی تاثیر می‌گزارد ابعاد و اندازه‌ی قوطی است. قوطی هرچه میزان ورق بیشتری برای تولید نیاز داشته باشد هزینه‌ی خود قوطی نیز زیاد می شود.

از عومل مؤثر دیگر بر قیمت بسته‌بندی عسل طبیعی می‌توان به نوع درب قوطی اشاره کرد. نوع درب قوطی‌ها بر اساس طرحشان مشخص می‌شود. نسبت به این که بر روی قوطی از چه درب‌هایی می‌توان استفاده کرد قیمت قوطی تعین می‌شود. طرح قوطی بر این اساس که می‌تواند گرد باشد، چهاگوش باشد، یا شکل خاصی داشته باشد قیمت گزاری می‌شود. قیمت قوطی فلزی کاملا به قیمت ورق نیز وابسطه است. اگر کیفیت ورق بالا و معقول باشد به همان میزان قیمت آن نیز بیشتر می‌شود قیمت ورق بنا به کیفیت و ضخامت آن کاملا متفاوت است.

وزن قوطی عسل

وزن قوطی فلزی نسبت به میزان حجم و ابعاد ظرف تعین می‌شضود. قوطی‌های فلزی عموما برای عسل از وزنی حدود 40 گرم الی 150 گرم است. وزن قوطی کاملا با ضخامت ورق آن رابطه‌ی مستقیمی دارد. این نوع قوطی‌ها نباید دارای وزن خیلی زیادی باشند. اگر وزن قوطی‌های عسل طبیعی از حد معمول بیشتر باشد موجب می‌شود که فروش آن محصول در بازار رقابتی دچار مشکل شود. قوطی‌های عسل باید از ورق با ضخامت معمول ساخته شودن. ضخامت کم ورق در تولید قوطی باعث محکم نبودن و تغیر شکل دادن سریع قوطی فلزی می‌شود.

خرید قوطی عسل

عسل یکی از محصولات پر طرفدار در بازار ایران و بازار های جهانی می‌باشد. مرغوب بودن عسل ایران و کشور‌های همسایه و خواهان داشتن آنها در خارج از مرزها تولید کنندگان عسل و پرورش دهندگان زنبور را به این واداشت تا تولیدات خود را در بسته بندی‌هایی محکم و شکیل قرار دهند تا بتوانند به این تریتیب عملیات صادرات آن را انجام دهند. محکم بودن قوطی فلزی  و میزان آسیب پذیری کمتر در مقابل فشار و ضربه این عملیات را ممکن ساخته است.

درب‌های مورد استفاده در این قوطی‌ها یکی از مسائل مهمی می‌باشد که در امر خرید باید به آن توجه کرد. درب مورد استفاده برای بسته‌بندی عسل عموما از نوع ایزی اپن، ساده، پیچی و فشاری می‌باشد. درب این نوع قوطی نباید به راحتی باز شود و از بدنه جدا شود زیرا در این صورت محصول درون قوطی فلزی از درون قوطی خارج شده و موجب ضرر و زیان می‌شود. امروزه بر روی درب اصلی قوطی‌ها از درب پوش‌های پلاستیکی نیز استفاده می‌کنند. اغین درب پوش ‌ا بعد از باز شدن درب اصلی از محصول باقی مانده درون قوطی محافظت می‌کنند تا در اثر ارتباط مستقیم با هوا فاسد نشوند.