چاپ قوطی فلزی

چاپ قوطی فلزی از جمله مواردی است که امروزه توجه بسیار زیادی به آن می‌شود. چاپ قوطی فلزی در میزان فروش و جایگاه در بازار محصول تاثیر بسزایی دارد. در گزشته چاپ به صورت دستی و در چاپخانه‌ها صورت می‌گیرد. فاصله‌ی چاپخانه تا محل ساخت قوطی، مورد قبول نبودن کیفیت چاپ روی ورق توسط خریدار و سازنده‌ی قوطی، میزان هزینه‌ی حمل و نقل ورق‌های چاپ خورده از محل چاپخانه تا کارحانه قوطی سازی، آسیب پذیر بودن ورق در حمل و نقل و جابه جایی برای رسیدن به کارخانه‌ی قوطی سازی، بی کیفیت بودن لاک مصرفی توسط چاپخانه ها، صورت نگرفتن دقیق عملیات پاشیده شدن لاک، مدت زمان رسیدن ورق‌های چاپ خورده به کارخانه، مشکلات و درگیری‌های مالی و غیره موجب آن شده است که اکثر قوطی ساز‌ها امروزه علاوه بر تهیه ابزار قوطی سازی مدرن به تهیه‌ی ابزار چاپ نیز بپردازند.

امروزه چاپ قوطی فلزی عموما توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های قوطی سازی صورت می‌پزیرد. چاپ اگر بی کیفیت باشد در میزان خرید و فروش محصول بسته‌بندی شده در قوطی تاثیر بسیاری دارد. چاپ طرح بر روی ورق های قلع اندود صورت می‌گیرد. این عمل قبل از برش خوردن ورق انجام می‌شود. در هنگام چاپ بر روی قوطی فلزی در چاپ خانه در صورتی که قوطی نیاز به لاک داشته باشد در همان لحظه پاشیدن لاک نیز روی ورق صورت می‌پزیرد. لاک مورد استفاده در قوطی‌های فلزی باید دارای کیفیت کافی باشند و عملیات لاک زنی بایدزیر نظر افراد با تجربه و توسط دستگاه‌های دقیق  صورت گیرد. در صورتی که هدف از تهیه ی قوطی فلزی بسته‌بندی محصولات غذایی باشد اهمیت کیفیت لاک دو چندان می‌شود. در صورتی که لاک قوطی به صورت کامل بر روی تمام قسمت‌های قوطی پاشیده نشود و قسمتی بدون لاک بماند و یا اگر لاک منقضی شده باشد قوطی برای صنعت بسته‌بندی محصولات کاربردی ندارد. بسته‌بندی محصولات در قوطی‌هایی که لاک کیفیت کافی ندارد موجب ضرر و زیان به تولید کننده می‌شود.

لاک

لاک قوطی از جمله موارد بسیار مهمی است که در هنگام چاپ قوطی بر قسمت داخلی آن زده می‌شود. لاک قوطی از برخورد مواد و محصولات درونی قوطی به بدنه‌ی قوطی جلوگیری می‌کند. اگر محصولات با بدنه‌ی قوطی برخورد داشته باشند موجب می‌شود تا مواد فاسد شده و کیفیت خود را از دست بدهند. از جمله موارد مورد استفاده به عنوان پوشش داخلی قوطی‌های فلزی بسته‌بندی می‌توان به انواع پوشش سفید، آلومینیومی پیگمنت، طلایی و بژ اشاره کرد.

کوتینگ

دسته ی دیگری نیز از لاک‌ها موجود اند که به بخش‌های بیرونی بدنه‌ی قوطی و داخلی درب و کف زده می‌شوند. این نوع لاک عمدتا به رنگ طلایی است. این ماده خود به تنهایی در اکثر قوطی هایی که نیاز به چاپ ندارد برای جلوه دادن به بیرون قوطی استفاده می‌شود. هدف اصلی از تهیه و استفاده‌ی از نوع ماده بهتر انجام شدن چاپ روی بدنه‌ی قوطی می‌باشد. ایران یکی از کشور‌هایی است که امروزه در تولید لاک و کوتینگ در جهان شناخته شده است.

چاپ

عملیات چاپ قبل از تبدیل شدن ورق‌های قلع اندود به قوطی‌های فلزی صورت می‌گیرد. ورق‌ها باید قبل از ورود به دستگاه‌های چاپ ابتدا آماده سازی شوند. ورق‌ها عموما چرب و دارای جرقه می‌باشند. همین علت موجب شده تا ورق‌ها ابتدا جرقه گیری و چربی زدایی شوند تا اماده ی ورود به دستگاه‌های چاپ شوند. ورق‌ها بعد از عملیات های فوق به سرعت اکسید شده و زنگ میزنند. برای جلوگیری از این اتفاق دو برنامه باید صورت گیرد. اول آنکه میزان ورق های آماده سازی شده نباید زیاد باشد و به اندازه‌ای که قرار است وارد دستگاه‌های چاپ شوند باید باشد. دوم آن که با کنترل میزان رطوبت می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد. بعد از صورت گرفتن عملیات فوق ورق‌های آماده شده توسط دستگاه‌های مکنده قوی(بدون دخالت دست و برخورد دست با ورق) اوراق به دستگاه چاپ انتقال پیدا می کنند.

دستگاه‌های چاپ بسیار متنوع و متفاوت هستند. در گزشته عموما دستگاه‌های چاپ دو رنگ بودند و توانایی پردازش دو رنگ را هم زمان داشتند. همین موضوع موجب شده بود تا چاپ‌ها یا دو رنگ باشند و یا در صورت چهار رنگ بودن دوباره وارد دستگاه چاپ شوند. امروزه با پیشرفت علم در زمینه‌ی چاپ اوراق فلزی دستگاه‌های چهار رنگ به بازار عرضه شده است. اسن دستگاه‌ها توانایی پردازش 4 رنگ را به صورت هم زمان دارد. این موضوع باعث تبدیل شدن چاپ‌های دو رنگ به چهار رنگ شده است. همین پیشرفت علت به وجود آمدن نوع جدیدی از چاپ با 6 رنگ شده است. اصطلاح 6 رنگ امروزه به دو منظور استفاده می‌شود. اول آن که چاپ دارای 6 رنگ خالص است. دوم آنکه چاپ از 4 رنگ خالص و یک لاک و یک کوتینک تهیه شده است. سرعت چاپ این دستگاه ها کاملا متفاوت است. اولین دستگاه‌های پرسرعت وارداتی توانایی چاپ تا 2000 عدد را داشتند. این میزان هرچند امروزه نا چیز است اما در زمان خود و بعد از آن دوره ی چاپ دستی تحول بسیار بزرگی به شمار می‌آمد. امروزه دستگاه‌های چاپ توانایی چاپ تا 12000 عدد هم دارند. این میزان نسبت به نوع  دستگاه ها و طرح چاپ متفاوت است.

بعد از ورود ورق ها به دستگاه‌های چاپ ورق ‌ها بین دو سلندر قرار گرفته و به صورت چاپ افست عملیات چاپ بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد. بایسد توجه داشت که چاپ بر روی قوطی با چاپی که به صورت نقشه و یا توسط برنامه های کامپیوتری طراحی شده متفاوت است. این تفاوت با وجود جزئی بودن اما وجود داد و نمی‌توان بودن آن را انکار رکرد. این تمایز به دو علت است. اول آن که کیفیت لاک‌ها و مرکبات متفاوت است. هرچه کیفیت پایین‌تر باشد این تفاوت بیشتر است. دوم حضور اوراق بعد از چاپ در کح.ره است که بعدا در این مورد توضیح خواهیم داد.

بعد اتمام مدت زمان حضور ورق در دستگاه چاپ ورق ها به بیرون آمده و اماده ی ورنی خوردن می شوند.ورنی میزان براق بودن و شفاف بودن و مقاومت چاپ را افزایش می دهد. عملیات ورنی زنی امروزه به سرعت و به صورت خطی بعد از چاپ صورت می گیرد. در گزشته اما ابتدا ورق ها چاپ می‌خوردند و بعد برای پاشش ورنی انتقال می ‌یافتند. از این رو سرعت عملیات چاپ کم کی شد.

بعد از عملیا چاپ ورق ها وارد کوره می‌شوند. دمای کوره بنا به نوع چاپ و لاک داخلی قوطی‌ها متفاوت است. طول کوره های پخت عموما بین 35 ال 42 متر می باشد. مدت زمان حضور و سرعت عبور اوراق نیز بنا به نوع و جنس لاک متفاوت است. تمام عملیات چاپ روی بدنه و لاک زنی باید توسط افراد کاردان و با تجربه صورت گیرد. اگر ورق ها کمتر میزان لازم داخل کوره بالشند یا دما کم باشد لاک و چاپ از بدنه جدا شده یا بی کیفیت می‌شوند. اگر مدت زمان حضور زیاد هم باشد لاک و چاپ بی کیفیت می‌شوند و تصطلاحا می‌سوزند. همی امر موجب شده تا امروزه در کوره ها از دوربین‌های نظارت آنلاین و سنسور‌های دقیق حرارتی استفاده شود.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] در فروش محصولات دارد (جهت اطلاع از انواع چاپ به مقاله ی چاپ قوطی فلزی مراجعه کنید). چاپ روی بدنه یکی از مواردی است باید با دقت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *