بسته بندی

امروزه امر بسته‌بندی یکی از عوامل بسیار مهم در امر فروش محصول بشمار می‌آید. همین امر موجب شده است تا تولید کنندگان به بسته‌بندی محصول خود توجه بسیار ویژه‌ای کنند. قوطی فلزی یکی از مهم‌ترین روش‌های بسته بندی می‌باشد که می‌توان در آن بسیاری از محصولات مصرفی اعم از غذایی و غیر غذایی را بسته‌بندی کرد. قوطی‌های فلزی به علت استقامت ویژه‌ای که دارند از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری می‌کنند. قوطی‌های فلزی دارای ابعاد و اندازه ای بسیار متنوعی هستند. عموما شکل آن‌ها در دونوع گرد و چهارگوش می باشد. امروزه دسته ای جدید از این نوع قوطی‌ها وارد صنعت شده اند که به قوطی‌های فانتزی معروف هستند. این نوع قوطی ها دارای اشکال و اندازه‌های بسیار متنوعی هستند. در ادامه ی این مقاله به مزایای بسته بندی محصولات در قوطی فلزی می‌پردازیم.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم اولین مزیت قوطی فلزی مقاومت نسبتا خوب آن است. این مقاومت از اسیب رسیدن به محصول داخل قوطی جلوگیری می‌کند. ضخامت ورق و نوع سات و ابعاد و اندازه‌ی قوطی در استقامت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. این دسته از مصنوعات فلزی ابتدا جهت بسته بندی مواد غیر غذایی اعم از مواد کشاورزی، سموم، روغن غیر خوراکی، رنگ و غیره استفاده می‌شد. امروزه اما از این قوطی‌ها در بسته‌بندی انواع محصولات غذایی خشک و تر استفاده می‌شود. بسته بندی انواع محصولات در قوطی‌های فلزی رواج بسیار زیادی یافته است. قوطی‌های فلزی به دلیل داشتن مقاومت بالا در حمل‌و‌نقل نیز کار را برای برای تولید کننده بسیار راحت کرده است.

دومین مزیت قوطی فلزی که بسیار مطرح است قیمت آن است. عموما قیمت بسته‌بندی محصولات تاثیر بسزایی در قیمت نهایی محصول دار. همین امر موجب شده تولید کنندگان به فکر بسته‌بندی شکیل، قابل قبول و ارزان باشند. قیمت بسیار پایین قوطی‌های فلزی موجب شده تا اکثر تولید کنندگان محصولات مصرفی ریز تا نیمه درشت به فکر بسته بندی در این نوع مصنوعات فلزی بی افتند. یکی از عوامل رونق گرفتن بسته‌بندی فلزی همین ارزان بودن آن است.

سومین مزیت بسیار مهم قوطی فلزی که در دنیای امروز توجه بسیار به آن می‌شود قابلیت بازیافت آن است. بسته بندی در قوطی‌های فلزی کمک چشم گیری است به طبیعت. قوطی‌های فلزی بعد از استفاده توسط مصرف کننده به سطل زباله انداخته می‌شوند. اما این محصول در جداسازی نهایی از سایر موارد کاغذی و پلاستیکی جدا می‌شود و برای بازیافت به کارخانه‌ات بازیافت فلزات ارسال می شود و در آنجا به صورت ورق اولیه تبدیل می‌شود و به صنعت بسته‌بندی باز می گردد.

چهارمین مورد قابل ذکر شکیل بودن قوطی‌های فلزی می‌باشد. قوطی‌های فلزی به طور کلی دارای دو نوع خام و چاپ دار می‌باشند. قوطی‌های خام عموما برای تست دستگاه های و یا پیدا کردن شناخت از بازار کاربرد دارند. علت این امر صرفه‌جویی در میزان قیمت تمام شده و میزان حداقل سفارش است. در صورتی که برای شناخت بازار و میزان فروش قوطی‌های به صورت خام تهیه شوند باید قوطی‌ها همراه با لیبل به بازار عرضه شود. شرکت‌های بسیار زیاد تبلیغاتی وجود دارند که در تولید لیبل به خریداران قوطی های فلزی در ابتدا کمک می‌کنند. قوطی‌های فلز به صورت عمده همراه با چاپ بر روی بدنه عرضه می‌شوند. علت این امر ارزان بودن چاپ بر روی بدنه نسبت به لیبل‌های چسبی است. کیفیت چاپ تاثیر بسیاریی در در فروش محصولات دارد (جهت اطلاع از انواع چاپ به مقاله ی چاپ قوطی فلزی مراجعه کنید). چاپ روی بدنه یکی از مواردی است باید با دقت فراوانی صورت گیرد. در صورتی که کیفیت چاپ پایین باشد فروش محصولات با مشکل روبه‌رو می‌شود. همین امر موجب شده تا گروه قوطی سازی رادین با ایجاد قرارداد با متخصصین امر تبلیغات و طراحی به شکیل‌تر شدن بسته‌بندی شما کمک خواهد کرد.

پنجمین مزیت مطرح در قوطی های قابلیت بسته‌بندی انواع محصول در آن‌ها می‌باشد. از موارد غذایی غیر خشک که در قوطی های فلزی بسته بندی می‌شوند می‌توان به رب گوجه فرنگی، انواع کمپوت‌های میوه، انواع محصولات کنسروی، انواع روغن‌های خوراکی جامد و مایع و غیره است. از جمله موارد بسته بندی مواد غذایی خشک می‌توان به چای، سوهان، گز، قهوه، انواع خشکبار، انواع پودر‌های غذایی خشک، انواع حبوبات غذایی و غیره اشاره کرد. موارد غیر غذایی بسیاری در قوطی‌های فلزی بسته‌بندی می‌شوند که می‌توان به انواع مواد و سموم کشاورزی، انواع روغن‌ای صنعتی و غیر غذایی، انواع رنگ و رزین وغیره اشاره کرد.

09124142577

02146841325

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] حال حاظر به شمار می‌آید. در مورد علت این امر در مقاله‌ بسته‌ بندی در قوطی فلزی کامل توضیح داده شده است. در این مقاله قصد داریم تا به […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *